Vojensko.cz

Objekty bývalé PS a ČSLA

Nacházíte se: Různé » Co se jinam nevešlo... » Obecné komentáře
Předchozí 1 fotografie z 1 Další
Foto 1


Autor: | Pořízeno:  | 1×
Sekce:
Co se jinam nevešlo...

Obecné komentáře

(1 fotografie)

Zde můžete vkládat vaše komentáře na obecná témata, které se přímo nevztahují ke konkrétní fotogalerii. Můžete sem psát cokoliv, co uznáte za vhodné sdělit ostatním...


Reakce na komentář

Re: Hledáme pohraničníky pro natočení jejich vzpomínek
Miroslav | 27.4.2019 11:19 | id 137566 | nahlásit

Vážená paní. Váš záměr je velmi prospěšný v dnešní době. Sloužil jsem také jako voják zákl. služby u Pohraniční stráže. Byl jsem povolán ještě v 18.Jsem si jist, že celá Váše instituce vzdělaných lidí, zvláště těch co se narodili po r. 1989 to nemůže pochopit, stejně jako já pálení čarodějnic.PROČ.
V mém případě podle tehdejšího prává a povinnosti chránit a bránit Československo.U většiny tehdejších mladých mužů-prosté.Velmi rád si přečtu Vaše zveřejněné příběhy, někdy mám velkou pochybnost o věci. To jak věc zpracujete a ten kdo Vám ji podá může být silně naloženo nějako líbívou dobou. Přečetl jsem si příběh p. por. Svitáka. Na Horním Dvořišti jsem skončili jako na posledním útvaru mé služby Pohraniční stráže a p.por. Sviták tam právě nastoupil. Byl jsem v hodnosti,,četář,, a mohu Vám sdělit, že příběhu jsem se dobře zasmál. Vrátilo mi to vzpomínky. Považuji za velmi smutné zvláště to, že jako důstojník, skončil-odsouzením,jak uvádí. Také já jsem si užil po tzv. revoluci a nepláči.Nejdříve se mne vážně dotklo, že po rozdělení státu ČSFR na ČR a SR, jsem si musel vyřídit občanství ČR aby jako občan, který se na územi ČR narodil mohl zde tak jako občan ČR pobývat a dále pracovat.Změny prostě jsou. Pokud někdo trpí mindrákem Pohraniční stráže, mohlo se stát příkoří. Já nesměl před r. 1989 vycestovat ani do Jugoslávie, a žijí.Nemám pocit studu ze služby v Pohraniční stráží. Mohu uvést, že právě také pro tuto zkušenost, jsem měl možnost osobně určitý čas osobně chránit p. Havla,presidenta ČR v jeho bezprostřední blízkosti. Jsem si jist,že se za mne a kolegy nikdo nestyděl.Jde o to pochopit, že lidé kteří v ni sloužili a také v jiných sborech většinou sloužili této zemi a občanům bez důležitosti na politického zřízeni. Můžeme se nad tím zkusit zamyslet, kdo jakým byl přínosem. Souhlasím je náročne se v tom vyznát. Nezpomenout jako společenském poměry byly před rokem 1989 a po roce 1990 ve světě.
Zde napište svoji reakci

 

Lze napsatznaků  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nelze používat
  • URL adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky