Vojensko.cz

Objekty bývalé PS a ČSLA

Nacházíte se: Různé » Co se jinam nevešlo... » Obecné komentáře
Předchozí 1 fotografie z 1 Další
Foto 1


Autor: | Pořízeno:  | 1×
Sekce:
Co se jinam nevešlo...

Obecné komentáře

(1 fotografie)

Zde můžete vkládat vaše komentáře na obecná témata, které se přímo nevztahují ke konkrétní fotogalerii. Můžete sem psát cokoliv, co uznáte za vhodné sdělit ostatním...


Reakce na komentář

Re: Re: Re: Re: STÁTNÍ HRANICE - SERIÁL NA ČT24 (září 2019).
Jarda B. | 17.10.2019 10:20 | id 141245 | nahlásit

Tak, milý Petře.
Je sice pravda, že na vlastní názor má každý z Ústavy ČR právo, ale určitě není nikde zakotveno, že vlastním názorům, tedy subjektivním, bude dávat prostor veřejnoprávní televize. Ta má zcela jiné poslání a v současné době ho dostatečně neplní. Mohl bych jmenovat spoustu pořadů ČT, kde právě redaktoři si myslí, že mají právo prezentovat vlastní názor. :-) Nemají. Ale to je v současné době téměř norma, kterou se ČT řídí, smutné je, že za peníze koncesionářů. To zaprvé.
No a zadruhé...... jak je to s tou ochranou státních hranic obecně ? Přece každý stát je nějak definován a nedílnou součástí té definice je vymezení státu státní hranicí a její ochrana a to na základě nějakého zákona. No a to, že se u nás chránila st. hranice, tak to nebylo nic nedemokratického ani v rozporu se žádným právem, tedy ani mezinárodním. Bylo to v souladu s veškerými právními normami. Právě současný stav, který nezaručuje řádnou ochranu naší státní hranice je v příkrém rozporu se zájmy této země a jejích obyvatel a rezignuje na základní právo každého státu, směřující k zajištění bezpečnosti svých obyvatel.
Nepochopil jsem, proč by mělo být přípustné tolerovat nezákonné porušení státní hranice ať zvenčí, nebo zevnitř. Není tomu tak ani v této době. Navíc v době, kterou máš na mysli, byly pokusy o narušení státní hranice směrem na západ, převážně od osob, které měli za sebou trestnou činnost a od občanů jiných států. Jsem přesvědčen o tom, že lidé, kteří měli v úmyslu opustit naši republiku, to mohli udělat úplně jinak. Bez jakéhokoliv rizika, zákeřností a mnohdy i beze zbraně.
Těžko se mi, v několika málo řádcích vysvětluje tehdejší situace. Jen bych chtěl ještě zdůraznit, že tehdejší opatření a to nejen u ostrahy státních hranic, musíme posuzovat v kontextu tehdejší doby a rozděleného světa. Ono totiž při posuzování z pohledu dneška, nám tady vyrostlo a projevuje se, mnoho hrdinů, manipulátorů a chytrolínů. Dokonce za peníze. Jedním z nich je i (dle mého názoru) Roučka.
Zde napište svoji reakci

 

Lze napsatznaků  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nelze používat
  • URL adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky