Vojensko.cz

Objekty bývalé PS a ČSLA

Nacházíte se: Různé » Pátrejte s námi ... » Pátrání po hláskách PVOS
Předchozí 1 fotografie z 1 Další
Foto 1


Autor: | Pořízeno:  | 1×
Sekce:
Pátrejte s námi ...

Pátrání po hláskách PVOS

(1 fotografie)

Pomožte nám prosím nalézt polohu vidových hlásek bývalého systému PVOS, tak jak byly rozmístěny na území ČSSR poč. 90 let. Rozhodli jsme se totiž, že bychom je chtěli mít na našich stránkách úplně všechny, a to zrovna tak, jak už zde máme ze stejného období všechny roty Pohraniční stráže.

Pokud tedy víte, kde se nějaká vidová hláska PVOS nacházela, napište to prosím zde, na tuto stránku do komentářů. Napište prosím vše, co o ní víte. A úplně nejlepší bude, budete-li vědět i GPS souřadnice. Až bude údajů o hláskách více, začneme s nimi pracovat a dávat to dohromady. Vlastníte-li i nějaké fotky, tak neváhejte a posílejte je. Děkujeme předem a nebojte se psát :)


Nevíte jak zjistit GPS souřadnice?

On-line například tak, že si otevřete webovou stránku http://www.mapy.cz a na mapě vyhledáte místo, které vás zajímá. Pak jen klikněte na tlačítko GPS /je na mapě napravo/ a kliknutím na místo zájmu zjistíte GPS polohu toho místa. Souřadnice, které vám to vypíše nám pak pošlete!


Reakce na komentář

Neproletí, pokud nepoletí ......
Honza | 24.1.2013 03:03 | id 55511 | nahlásit

...........Běžná hláška kluků na hlásce ......
Čirou náhodou jsem zabrousil na tyto stránky. Docela mě potěšilo, že existují chlapi , kteří se hlásí k hláskařům. Měl jsem tu možnost, že jsem tyto skoro všechny hlásky projel od Aše až do Bratislavy, spoustu jsem jich také projektoval (montované konstukce - např. Hojsovku, Filipku , Vltavici a spoustu dalších.) a taky se účastnil jejich montáže (Metalex a Slov- Air s vrtulníkem). Byl jsem vždy docela překvapený, jak si hláskaři zařizovali bydlení, že všude se našel nějaký králík, ovce, psi. Když jsem se koukal na tu fotku hlásky , tak jsem si vzpomněl na jednu příhodu. PVOS ve Staré Boleslavi zahloubala, co by se stalo, kdyby se vojákovi nahoře udělalo špatně. Tak jsme to dostali za úkol vyřešit. Nakonec z toho vzniklo, že jedna z jímacích tyčí bude otočná s okem pro horolezecký závěs a že toho "nemocného" nasoukají do sedáku a zespodu jej slaní. Samozřejmě, že to chtěli i názorně předvést. Tak si jejich odborná komise udělala výlet na Šumavu (bylo období hub), až z Krkonoš přijeli dva chlapi od HS a já s jedním kolegou z PVOS jsme byli za pokusné králíky, na kterých se tato metoda zkoušela, zda to může jít do výzbroje hlásky. Je to všechno už dost dávno, ale rád na tuto činnost vzpomínám. Ani snad ne z nějaké nostalgie o ochraně hranice, ale užil jsem si za ty dva roky projekce a výstavby krásného prostředí, hlavně Šumavy, bezvadných lidí, kteří se točili okolo montáží a i spoustu fajn kluků, kteří na těch hláskách sloužili. Zdraví Honza (kdysi v minulém století Vojenský projektový ústav Praha)
Zde napište svoji reakci

 

Lze napsatznaků  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nelze používat
  • URL adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky