Vojensko.cz

Objekty bývalé PS a ČSLA

Nacházíte se: Různé » Srazy a setkání » Sraz pohraničníků roty Rancířov r. 2013
Předchozí 1 fotografie L.Orság z 6 Další
Foto 1

Před rotou...

Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6
Autor: L.Orság | Pořízeno: 2013 | 6×
Sekce:
Srazy a setkání

Sraz pohraničníků roty Rancířov r. 2013

(6 fotografií)

Ve dnech 6. - 8.9.2013 se uskutečnilo v Dešné již druhé setkání záklaďáků - příslušníků PS roty Rancířov, kteří zde před třiceti lety ukončili službu. Na setkání se nás sešlo 6 z ročníku podzim 1981-83.
Hlavní program setkání proběhl v sobotu 7. září. Ráno po snídani jsme odjeli na prohlídku roty Rancířov. Nový majitel roty začal postupně s její opravou a umožnil nám její prohlídku. Po ukončení prohlídky roty jsme odjeli do obce Hluboká, kde jsme se zastavili v muzeu, které se nachází v bývalém kulturním domu a shlédli jsme zde výstavu "Život u železné opony". Je předčasné hodnotit smysl takové výstavy a dalších podobných výstav, neboť dle výroku klasika: "ten kdo kontroluje minulost, kontroluje budoucnost, kdo kontroluje přítomnost kontroluje minulost" a až časem dojde k odhalení jejího smyslu. Po ukončení návštěvy muzea jsme se zastavili ještě na hraničním přechodu Hluboká - Šádice.
Po obědě v restauraci Oáza v Dešné program pokračoval volnou diskusí a zábavou. Zavzpomínali jsme si na službu na rotě i na volný čas strávený v hraničním volnu. V závěru jsme se setkali i s některými pamětníky.
V neděli po snídani jsme se rozloučili a rozjeli ke svým domovům. Další setkání plánujeme uskutečnit za dva roky. Poděkování majitelce za ubytování a též obsluze kuchyně a restaurace Oáza.
Na setkání byly pořízeny fotografie, z nichž některé zde uvádíme.
Ladislav Orság

Okres: Jindřichův Hradec


Vaše komentáře...

Žádný komentář...
Vložit nový komentář

 

Lze napsatznaků  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nelze používat
  • URL adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky