Vojensko.cz

Objekty bývalé PS a ČSLA

Nacházíte se: Různé » Knihy o PS a ČSLA, ... » Tenkrát na Doupově 2
Předchozí 1 fotografie z 1 Další
Foto 1

Plná velikost obalu knihy je na konci hlavního komentáře.


Autor: | Pořízeno:  | 1×
Sekce:
Knihy o PS a ČSLA, ...

Tenkrát na Doupově 2

(1 fotografie)

Vážení,


dovoluji si vám oznámit, že jsem na základě neočekávaného zájmu čtenářů a příznivců vojenské historie i Doupovských hor o moji knihu "Tenkrát na Doupově" napsal její pokračování pod názvem "Tenkrát na Doupově 2".
I v této knize se vracím k poválečnému vývoji, který se odehrál v Doupovských horách. Řadu příběhů mi vyprávěli místní pamětníci nebo jejich potomci. Podrobněji zde popisuji jak zde fungovala pošta a železniční doprava, jaké složky ozbrojených sil zde až do vzniku vojenského újezdu působily.
Přidal jsem i další řadu osobních zážitků a příběhů ze svého působení v Doupovských horách. Zvlášť podrobně popisuji osudy několika mých přátel, které Vojenský újezd Hradiště nezapomenutelně "poznamenal".
Na četné žádosti čtenářů jsem zde "odhalil", v součinnosti se Spolkem vojenské historie "Jasyr" a jejím předsedou panem Miroslavem Andonovem, "tajemství" záhadného bunkru Sovětské armády v prostoru Malý Hlavákov.
Popsal jsem zde i historii a působení 2. protiletadlového raketového oddílu dislokovaného v prostoru Dlouhá.
Vzhledem k tomu, že je tomu více než 30 let, kdy zanikla Československá lidová armáda, věnoval jsem jí jednu kapitolu. V ní popisuji jak jednotlivé útvary a svazky ve VVP Hradiště cvičily, jakou měly výzbroj a organizaci. Pamětníci, kteří prošli dvouletou základní vojenskou službou si zde jistě připomenou své zážitky "z vojny" a z pobytu v Doupovských horách.
V závěru knihy jsem napsal i něco o svém působení v Československé lidové armádě, k čemuž mě řada čtenářů a přátel opakovaně vyzývala.
Tentokrát jsem do knihy zařadil mnohem více fotografií, tabulek a přehledů, a schémat, které určitě doplní jednotlivé kapitoly.
"Křest" knihy proběhl 7. listopadu 2019 v obci Bražec, pod patronací paní starostky Marie Ambrozové a pana místostarosty Františka Votruby. Za velkou čest považuji to, že se tohoto křtu zúčastnili vzácní hosté, zástupci Armády ČR, starostové přilehlých obcí, bývalí velitelé VVP Hradiště a další pamětníci, obyvatelé a příznivci Doupovských hor.
Knihu jsem opět vydal vlastním nákladem o rozsahu 228 stran (z toho 47 stran fotografií, tabulek a schémat) a lze ji získat za cenu 270,-Kč + 60,- Kč poštovné a balné objednáním na:

Email : hobbysvehla@seznam.cz
Mobil : 603 985 219


Ing. Bedřich Švehla, plk. v. v.

Obálka knihy v plné velikosti.


Související fotogalerie

Reakce na komentář

Poptávka
Tomáš Jelínek | 17.3.2020 12:43 | id 145214 | nahlásit

Dobrý den,
připojuji se k velké gratulaci ke vzniku knihy, s tak zajímavým obsahem. Velmi prosím o radu, kde tyto knihy sehnat. Rád bych jeden výtisk dal otci k svátku ( jmenuje se Josef). Jsem od Rakovníka a není vůbec problém si přijet.
Velice děkuji.
S pozdravem Tomáš Jelínek
608615021
Zde napište svoji reakci

 

Lze napsatznaků  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nelze používat
  • URL adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky