PohrAnicna rota karlova ves
Dusan palus |
2.3.2026 00:02 |
id 187336 |
nahlásit
Sluzil som na sumave potm ma prevelili na brati savsku brigadu da karlovej vsi stara rota ako psovod vroku 1969 pozdravuje vsetkch zijucich. Rad sa zucastnim stret nutia spozdravom byva vbanovce nad bebravou palus ulica 5 aprila 791 sm cislo 95701
devin 1973_75.
V čase keď som tam slúžil krásna reštaurácia s ubytovaním keď som bol V Devíne pred troma rokmi neveril som že také niečo je možné chlapci ps spomínate ja áno škoda že je to tak dávno teším sa keď tam prídem zas A S niekým stretnem čo tam slúžil aj na novej rote ja som slúžil na novej ak. Niekto si spomenie tak nech sa ozve
Devín
Mirec |
23.8.2014 17:46 |
id 78392 |
nahlásit
Tieto fotografie sú z obdobia, keď bola pohraničná rota Devín umiestnená pri sútoku Moravy do Dunaja. Devín bol malá pohraničná obec v ktorej žili skvelí ľudia, ktorí sa poznali a viac mali k sebe bližšie ako dnes. Na toto obdobie rád spomínam, lebo som bol malý chlapec a mali sme pekné kamarátstva s vojakmi-pohraničiarmi, ktorí nám robili rôzne programy v rámci ZŠ Devín, kde bol riaditeľom skvelý pán Pavol Bratranec. Najviac si pamätám na roky 1960 až 1968. Rád spomínam na týchto chlapcov, ktorí boli priateľskí a dobrosrdeční.
Mali skvelých psov - Tumba, Blesk , Aso i pekné koníky najskôr Lojzo-Filip a neskôr Filip-Nela. S týmito koníčkami som prežil veľa pekného a rád spomínam na ich voskov-vojakov, ktorí sa o ne starali.Rád by som ich stretol a zaspomínal si na tie mladé časy.
Re: Devín
Peter |
13.11.2025 14:05 |
id 185217 |
nahlásit
Fotografie sú z 80. rokov 20. storočia, teda z doby keď 9. rota Devín bola umiestnená na novej budove. Druhá fotografie, je z prípadu zbehnutia vojaka zvs. Milana M. z dňa 3.6.1985, ktorý o 02:05 zbehol zo služby pri rkm 1880. Fotografia je uložená v Archíve ÚPN, pravdepodobne pre to je pravý dolný roh odrezaný. Tam bol uvedený aj zdroj uloženia snímku.
Pohraničník
Som bývalým vojakom základnej vojenskej služby,
pohraničník na 9.rote PS Devín 11.bratislavská
brigáda pohraničnej stráže PS útvar 59-47,
slúžici v rokoch 1976-78 na uvedenej PS rote,ak
by ste niekto tam slúžili v tejt dobe ozvite sa mi
prosím,ďakujem
s pozdravom
Mikuláš Tóth,Sečovce
Re: Pohraničník
Ty si človek,ktorý dnes prehlasuje,že sa v službe na hranici bál.Ty si človek,ktorý odsudzuje existenciu PS!!!Ty si narcis,ktorý sa zapredá iba za to,aby bol v médiách!Ty tu nemáš čo robiť!A netuším,prečo by sa Ti mal niekto z pohraničníkov ozývať!Fakt nemáš chrbticu???Veď ani nevieš súvisle rozprávať!...Tvoj plač pri makete signálnej steny vraví o Tebe všetko...
Re: Pohraničník
Pán Tóth,videl som vaše vystúpenie v televízií.
Neviem,ako ste mohol slúžiť u PS taký vyplašený.Ak ste bol taký presvedčený,mal ste službu odmietnuť a nie teraz trepať hlúposti.Každý z nás bol povolaný povolávacím rozkazom a svoje si odslúžil.A máme na rozdiel od vás veľa kamarátov,s ktorými sa stretaváme aj dodnes.Nehovorím už o ľuďoch v dedinách z pohraničia,ktorý sa na nás usmieval a prehodili slovíčko.Pán Tóth.
1.poriečny oddiel
sova 88-90 |
1.4.2013 23:33 |
id 59151 |
nahlásit
Stanovisko DPS za drátami Devín ,,SKALA'' -,,BRÁNA''
sútok Morava-Dunaj
Re: 1.poriečny oddiel
V týchto miestach je pamätník ,, brána sobody''.