Různé

« Zpět | Jdi na seznam | Obnovit | Vaše komentáře (14)

(pro změnu obrázku můžete použít CTRL + šipky ↔ numerické klávesnice)
1 foto (P.Sudík, S.Černohorský) z celkových 10

Foto 1
Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10

Autor: P.Sudík, S.Černohorský | Pořízeno: | Foto: 10 fotek



Reakce na komentář...
Re: pláštěnka
Jan | 21.6.2014 16:21 | id 76240
Ve druhé polovině 60. let jsme používali podobné vybavení a rovněž to mělo název "Pláštěnka PS". Byla to ovšem klasická "pelerína" s kapucí, podobná jakou používalo rakouské, nebo francouzské četnictvo. Bylo to však podstatně delší, bez rukávů (pouze prostřihy na ruce po stranách s chlopněmi). Navrchu, však bylo klasické silné plátno, tmavé zelenošedé barvy ( nebylo to z té hloupé šusťákoviny) a nemělo to ten nafukovací nesmysl na zádech. Ze spodu byla také bílá umělá hmota, takže to bylo použitelné i jako nouzový maskovací plášť v případě, že napadl sníh. Nevýhoda byla v tom, že to bylo poměrně těžké a neprodyšné. Používali jsme to tedy hlavně jen ve stráži u roty, nebo když opravdu hodně lilo jako z konve. Raději jsme nosili ty stanové dílce(flekatý, nebo zelený), který měl každý vyfasovaný a nosili jsme je do služby. Šla z toho také udělat pelerína, bylo to lehké a prodyšné.Nevýhoda byla , že to po nějaké době (pokud trvale pršelo) promoklo.


Reagujete na komentář
plus okno minus
... lze napsat ještěznaků


   


  • hvězdičkou * jsou označena povinná pole
  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nebudou použity
  • WWW adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky

Pláštěnka PS

Fotografie pláštěnky PS.

Související fotogalerie
A2014-06-18 09:30:24 TG412