O webu

Fotogalerie objektů bývalé Pohraniční stráže a Československé lidové armády. Dobové i současné fotky, vojenská historie.

Obsah databáze

Aktivní data
# Články 142 poslední 24.2.2024
# Položky objektů 5282 poslední 20.2.2024
# Obrázky 138230 poslední 28.2.2024
# Soubory 0

Historie stránek Vojensko.CZ

Webové stránky Vojensko.CZ byly založeny v létě 2007 jako amatérský web jedinné osoby. Název Vojensko vznikl jako odvozenina z částí slov "vojenské objekty". Od samého počátku byly stránky Vojensko.cz zamýšleny jako archivní fotogalerie objektů bývalé Pohraniční stráže (PS) a bývalé Československé lidové armády (ČSLA) − objektů ozbrojených složek bývalé Československé socialistické republiky (ČSSR) v letech 1954-1990. Zpočátku se jednalo o fotografie objektů ze současné doby (přesněji, tehdy od roku 2007 výše). Časem k fotografiím přibyli dobové fotografie, popisky a zejména komentáře našich návštěvníků.

Přestože bylo Vojensko − jak se našemu webu mezi lidmi běžně říká − od počátku zamýšleno jako archivní fotogalerie vojenských objektů, stalo se zanedlouho místem, kde se právě v návaznosti na tyto objekty scházeli a schází jejich dávní obyvatelé a uživatelé: tedy bývalí pohraničníci, celníci, vojáci základní vojenské služby, důstojníci, občanští pracovníci − a ba i civilisté, kteří se s vojáky běžně vídali. Případné komentáře pod fotografiemi objektů jsou tedy opravdu, ale opravdu od lidí ze všech nejpovolanějších...

Současnost stránek

Aktuálně se o provoz webu Vojensko.CZ starají dva administrátoři + jeden programátor / grafik.

Možná vás bude zajímat → Možnost spolupráce.

Návštěvnost

Návštěvnost webu Vojensko.CZ dynamicky rostla z jednotek v roce 2007 na stovky návštěv denně, pak už přes tisíc... takže například v roce 2018 jsme oslavili svého 3.000.000 návštěvníka. V současné době (rok 2022) je měsíční návštěvnost stránek cca 40 tisíc návštěvníků − tj. průměrně 1300 denně. Na amatérský web docela slušný výkon, že, přátelé?

Napsali o nás

Pár let nazpět zaujal náš projekt i redaktory Českého rozhlasu. Viz archiv Český rozhlas Plzeň

Jsme důvěryhodný zdroj

Webové stránky Vojensko.CZ jsou smluvně registrovány v ON-LINE archivačním systému Národní knihovny ČR.

Logo