Objekty ČSLA

VÚ 8261 - Brezno

« Zpět | Jdi na seznam | Obnovit | #vaše komentáře (163) | #popis

(pro změnu obrázku můžete použít CTRL + šipky ↔ numerické klávesnice)
1 foto (V.Mesiarkin) z celkových 10

Foto 1
Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10

Autor: V.Mesiarkin | Pořízeno: 2016 | Foto: 10 fotek



Reakce na komentář...
Re: Re: Re: 1 Do
Jano | 3.5.2020 15:07 | id 146438
Johny ale ty si nebol na 1DO ze? Ak ano tak pod ktorym velitelom druzstva, a co sa tyka mna tak mna nedegradovali koli vychadzkovym satam Filo totiz vychadzku nemal a jeho vychadzkove saty boli u mna dole v sklade on si vychadzkove saty pozical od ineho vojaka co mal vychadzku a este jedna vec ja som ho chytil dva dni predtym z ruksakom plny chlastu ako sa vecer zakradal na izbu vtedy som mu chcel dat basu ale velitel Chvostek mi vravel ze ja nech mu nedavam trest ze on ho potresta ale ked ze boli previerky a robilo sa vyhodnotenie tak mu trest nedal lebo by to znizilo znamku v hodnoteni, mozno vravim mozno keby vtedy nastupil do basy mohol mozno zit ,o par dni som odchadzal do civilu a vtedy mi Chvostek povedal ze mu radsej mal dat trest a nemuselo to tak skoncit.


Reagujete na komentář
plus okno minus
... lze napsat ještěznaků
Ochrana proti spamu. Napište číslo stodvacet:


   


  • hvězdičkou * jsou označena povinná pole
  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nebudou použity
  • WWW adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky

VÚ 8261 - Brezno

GPS: 48°48'30.935"N, 19°37'47.729"E

Najít na mapě

VÚ 8261 - Brezno se nacházel v severní části města na ulici Československej armády. Útvar byl znám jako Dělostřelecké kasárny, nebo kasárne Jána Švermy.

Historie kasáren se začala psát v roce 1938 a od samotného počátku zde sídlili dělostřelci. Nejdéle se udržel 49 dělostřelecký pluk, který zde vzniknul 1.10.1958 a zaniknul k 31.10.1991.
Úplně naposledy zde sídlil Sklad nadpočetní techniky Brezno, se kterým pak kasárny k 1.5.2010 zanikla. Státní majetek pak v roce 2013 koupily soukromé společnosti a kasárna se začala v roce 2014 postupně likvidovat.

17.8.2017 zde bylo slavnostně otevřeno nákupné centrum Brezno.

Související fotogalerie
Dobové foto
A2017-12-30 12:42:34 TG501