Objekty ČSLA

« Zpět | Jdi na seznam | Obnovit | Vaše komentáře (35)

(pro změnu obrázku můžete použít CTRL + šipky ↔ numerické klávesnice)
1 foto z celkových 1


Foto 1
Letecký snímek kasáren z roku 1975 (zdroj ags.cuzk.cz)

Autor: | Pořízeno: | Foto: 1 fotka



Vaše komentáře...
Přidat nový komentář...
služba 1988 - 1989
Vlasek | email | 29.4.2026 12:38 | id 188288 | nahlásit
Ahoj byl jsem jako špagát na 1.paraporu 1.rota 2.četa v letech 88 - 89. Civil 30.září 89. Zkusím si vzpomenout na pár jmen. Z mazáků, co šli domu v tomhle termínu - Pavel Lecián Losos, Míra Kryštof Rejsek, Míra?Kameník Žula, Juračka Jurajda, Ilkovič Jožka - absolvent asi 5 let basy před nástupem, Dráfi - cikán, boxer z Nových Zámků, Jožka Dunka - cikán,to byla 2.četa 1.prapor. Z dalších čet Pepek Svoboda, Vlach, Mandelík - ten byl z Krumvíře, Aleš Mazel, Bořuta, Jura Malečík z Hrubé Vrbky, Jan Janoška z Velké nad Veličkou, Dalibor Sláma, Standa Ficenc, Peter Kasman, Kocman, Aleš Valuch z Bulhar - no a víc asi nevím. Co se týká gum - velitel 1.praporu Roháček, náčelník štábu Rathovský - chlap snad 2 metry, politruk Bolf. na rotě velitel Luďa Pelka, politruk Smola, říkali jsme mu únava. Velitel útvaru Butko, zástupci Novotný, Eliáš, Hejl, Gavroň, Hruboš. U tankánů Bende a Jančár, na druhém praporu asi Bařina a Brozák? ale to nevím jistě. Pak mladí poručíci Vlček a Korotky. Ostatní si nevybavím. Jo velitel kontrášů Doležal. FB nemám, nepodporuji tuhle technologii, tak aspoň takhle. Kdyby to někdo čet, tak dejte vědět, většinou jste byli z jižní Moravy, tak o sobě možná víte. Čau.
 
Re: služba 1988 - 1989
Vlasek | email | 20.5.2026 14:12 | id 188579 | nahlásit
Jednalo se samozřejmě o VU 4425 Prachatice.Vpravo od buzeráku 3 baráky - nahoře tankáni, pak my - 1.prapor, pod náma dělostřelci a silničáři - ale to byl jiný útvar, jen jich tam pár bydlelo. Na druhý straně 2.ptapor, jídelna, pod ní arma. Pod tím barák VZK. Naproti deveťárna.
Prachatice 1961/ 63
Matějka | 20.1.2025 18:58 | id 181572 | nahlásit
Sloužil jsem 1961 až 63 u houfnic. Velitel baterie byl Kpt. Lang.Otázka: je ještě někdo živý? Děkuji za odpověd. VU 4425.
 
Re: Prachatice 1961/ 63
Martina Brožová | email | 8.7.2025 18:20 | id 183742 | nahlásit
Ahoj nepotkal jste tam Jana Habrdu v té době ? Sloužil 61-63
 
Re: Re: Prachatice 1961/ 63
Matějka | email | 5.10.2025 16:04 | id 184738 | nahlásit
Dobrý den, bohužel jsem ho neznal, bylo nás tam příliš mnoho. Je to škoda, protože se zatím nikdo neozval a asi se už nikdo neozveš. (Jsme už příliš staří)
 
Re: Re: Re: Prachatice 1961/ 63
ivo hanzlík | email | 26.10.2025 15:50 | id 184981 | nahlásit
mrkni na facebook na vu 4425 prachatice
 
Re: Prachatice 1961/ 63
ivo hanzlík | email | 22.10.2025 17:24 | id 184926 | nahlásit
mrkni na facebook na vu4425 prachatice
Jaro 86 nastup
Jiří Stefan | email | 19.1.2025 22:58 | id 181557 | nahlásit
Nastoupil jsem na jaře 86. Příjmač, pak KŘK a zařazen jako řidič ČTZ na tankový prapor. Po kurzu převelen na RTZ ke kapt.Bambasovi.
Poté na velitelskou rotu a zařazen jako řidič VKR. kpt.Amort a ppl.Chmelík.
 
Re: Jaro 86 nastup
hanzlik ivo | email | 25.5.2025 16:32 | id 183100 | nahlásit
se ti bude chtít odepiš 1984-86
 
Re: Jaro 86 nastup
Zbyněk červený | email | 3.8.2025 23:29 | id 184054 | nahlásit
Ja byl u zenistu 1985-1986- mjr. Bambas mi hodne říká-pamatuji si dobre-RTZ a zenisti byli na jednom baraku???Vpravo nad buzerakem??
 
Re: Re: Jaro 86 nastup
ivo hanzlík | email | 2.10.2025 18:51 | id 184709 | nahlásit
ženisti byli pod buzerákem rtz nahoře 602745706 hanzlík ivo
 
Re: Re: Jaro 85. 87
Honza krejčí | 22.10.2025 12:18 | id 184922 | nahlásit
Ženijní rota ale nevím kdo jsi
 
Re: Jaro 86 nastup
ivo hanzlík | email | 22.10.2025 17:21 | id 184925 | nahlásit
řidič po Stefanu Durišovi u kontrášů
Binder Roman
V.Draxler | email | 27.10.2024 12:44 | id 180397 | nahlásit
Bindra si dobře pamatuji - v 70 tým jsem byl na opušťáku za bráchou v kasárnách sloužil na spojrotě -
Roman sloužil jako deveťák zdrbal mi co to mám na hlavě - tehdy jsme u kanonýrů v ČB nosili černé barety.- po čase jsem se sním sešel, když jezdil na poště jako doručovatel a kurzák a já byl mechanik , tak jsem mu to připomněl. Jen pokrčil rameny.
 
Re: Binder Roman
Jan Novák | email | 30.10.2025 18:11 | id 185045 | nahlásit
Binder za mě byl náč. spojení, a jméno Draxler byl kluk na relátkách hned vedle tel. ústředny a SRS. radista
VÚ 4425 Prachatice září 1982 - říjen 1986
Vladislav Štrejn | email | 12.8.2024 23:59 | id 179619 | nahlásit
Ahoj všichni.
K útvaru jsem nastoupil 30.9.1982, jako mladý poručík, kterého přemístili od provozního pluku ZVO Tábor. Přijímal mne mjr. Thurnvald. Po týdnu odešel do Tábora on.
Místo něho přišel kpt. Ivan Vulterýn, předtím sloužil v Benešově u Prahy.
A poslední rok mé služby přišel velet pluku kpt. Rostislav Sladký, dej mu Pán Bůh spasení a život věčný. Odešel z tohoto světa v roce 2022.
Probuďte se vy, kdo jste sloužili u 62msp. A pište sem své dějiny.
Asi o tomto sofistikovaném portálu nevíte?? Budu se snažit to změnit.
Každý rok pořádá Ivan Vulterýn setkání VOPRASPO. I letos bude setkání 14. září v Národním domě od 15.00 hodin.
Zdraví vás Jihočech Vláďa - řečený Štrejn
 
Re: VÚ 4425 Prachatice září 1982 - říjen 1986
Anton Filin | email | 24.2.2025 14:08 | id 181995 | nahlásit
Dobrý deň,
na útvare 4425 Prachatice som bol v čase od októbra 1982 - do septembra 1983, tankový prápor, 1 rota, tretia čata, ako absík, veliteľ 3. čaty. Mená, ktoré uvádzate (Vulterín) mi niečo hovoria, veliteľ roty mi bol npor. Sedlák, veliteľa tankového práporu si aktuálne nespomeniem. Zástupca veliteľa pluku, tuším kpt. Maňák. V januári, resp. februári 1983 som zažil cvičenie - presun vojenskej techniky po vlastnej osi na Lešť.
Zatiaľ toľko.
S pozdravom,
Filin
Trenčín
Slovenská republika
 
Re: Re: VÚ 4425 Prachatice září 1982 - říjen 1986
Josef čepila | email | 3.1.2026 20:18 | id 186205 | nahlásit
Dobrý den .zde jsem sloužil březen 81-83 u prvního praporu. Nad námibyli tankáni a nějakého velitele tam dělal tzv. boční přesun, byl postižený.Pod buzeráákem byla konírna třetí prapor. náš velitel roty byl npr. Hruška, velitel praporu byl kpt Skoupý. náčelníka štábu pluku kpt. ZBYTEK.
 
Re: VÚ 4425 Prachatice září 1982 - říjen 1986
Josef Gruber | email | 18.8.2025 20:29 | id 184238 | nahlásit
Zdravím jako vysloužilý špagát od dělostřeleckého oddílu (1985-1986), kdy jsme po vaším velením randili s děvčaty ze střední pedagogické:) Dnes čerstvě Pra.Se. (pracující senior). Letí to.
Prachatice 1977-1979
Slavomír Malý | email | 12.2.2024 13:32 | id 177017 | nahlásit
Byl jsem řidičem OT 70. Po příjezdu z Trebišova na nás čekalo 100 úplně nových oteček. Všech sto řidičů bylo na 3 rotě u kpt. Stránka. Docela rád vzpomínám na ty doby. Sice buzerace, ale fajn kamarádi
Vu 4425
Jan Novák | email | 30.11.2023 21:37 | id 175426 | nahlásit
31.5.71,kdo pamatuje ostrý bojový poplach z výjezdem všeho do prostorů /požár tanku ve městě/
Uvedený ostrý signál XXX MMM sem zachytil na stálici v 17 28 hod. radista
 
Re: Vu 4425
Vladimír Přichystal | email | 20.3.2024 18:25 | id 177654 | nahlásit
Tak tam byl za vás npr. Bindr? Soudruzi je to bordel a chaus, opakuji bordel a chaus. Nestojí to ani za fajfku tabáku opakuji za fajfku tabáku. Soudruzi, budeme mít cvičení a budeme stavět Magirusy. Nikdy jsem jej postavit neviděl. ☺
 
Re: Vu 4425
František Hejlek | email | 24.6.2024 21:43 | id 179019 | nahlásit
Sloužil jsem na velitelské rotě. Velitel major Hamouz. Při výjezdu jsme jeli do Křišťanovic, když začal hořet tank, jeli jsme boční bránou do Křištanovic. Tank prý začal hořet od bufíku.
Po 42 letech jsem spal v Prachaticích na ubytovně Stonožka, to byla naše velitelská a rota týlového zabezpečení. Takže jsem se sprchoval v bývalé umývárně.
 
Re: Vu 4425
Ján Podmanický | email | 17.8.2024 20:55 | id 179703 | nahlásit
Pamätám si to veľmi dobre! Ja som slúžil na batérií PTŔS. Velil nám mjr. Miloslav Doležal. 1970-72.
 
Re: Re: Vu 4425
Jiří Svoboda | email | 15.5.2025 12:07 | id 182994 | nahlásit
Na útvaru jsem sloužil na takovém praporu jako řidič tanku evidenční číslo 484 velitele tanku byl desátník Stoklasa, se mnou sloužil Péťa Votroubek a Jiří Kulíšek.A vojnu jsem šel 1979-1981
 
Re: Re: Re: Vu 4425
Jan Adamec | email | 23.6.2025 12:44 | id 183582 | nahlásit
Nejmenoval se Kulíšek náhodou Pavel? Potom si ještě pamatuju V. Máz ,L. Jirka atd - velitel praporu Šišovský
 
Re: Re: Re: Vu 4425
ivo hanzlík | email | 26.10.2025 15:52 | id 184982 | nahlásit
mrkni na facebook na vu 4425
 
Re: Re: Re: Vu 4425
ivo hanzlík | email | 26.10.2025 15:54 | id 184983 | nahlásit
a velel ti kdo bende harbut nebo sedlák
 
Re: Re: Re: Vu 4425
Jan Tinhofer | email | 3.3.2026 17:50 | id 187360 | nahlásit
Ahoj tak to jsme sloužily spolu já byl řidič tank757 velitel Honza Svoboda, Petr Stoklasa jeden z nejlepších kamarádů, a ještě Dudkovič taky řidič 575 nejlepší byl Bende, jinak si pamatuj Lišku, Mydlára, Šišovský tomu jsem jednou při zimním výjezdu dělal řidiče dnes jsem se tam byl podívat a stál na tribuně odkud řval před 45 lety Zbytek a spol
 
Re: Re: Re: Re: Vu 4425
Jan Tinhofer | email | 3.3.2026 21:16 | id 187363 | nahlásit
Velitel se nejmenoval Svoboda ale Chaloupka je už to dlouho no
 
Re: Vu 4425
Ján Podmanický | email | 28.9.2025 20:40 | id 184656 | nahlásit
Dobre si to pamätám. Slúžil som u batérie PTŔS. Veliteľ bol mjr. Miloslav Doležal.
Stano
Stanislav Beňo | email | 18.11.2023 01:25 | id 175238 | nahlásit
Ozvyte sa co ste boli 88 /90 april
 
Re: Stano
Toman Jiří | 5.1.2026 00:22 | id 186232 | nahlásit
Zdravím, byl jsem u VÚ 4425 Prachatice na jaře, asi duben 1990 jako vdr. u bigošu, motostřelců. Velitel roty npor. BAŘINA. Chodili jsme do stráže na Kahov a Zdenice. Ten rok jsem byl svobodník a po půlroce povýšen na desatnika. Se mnou tam byli des. Čápek, Findeis a Krym. Později jsem byl převelen do Českých Budějovic jako velitel stráže.Pokud někdo pamatujete, ozvěte se mi. Jiří Toman vdr
 
Re: Stano
Toman Jiří | 5.1.2026 00:24 | id 186233 | nahlásit
Zdravím, byl jsem u VÚ 4425 Prachatice na jaře, asi duben 1990 jako vdr. u bigošu, motostřelců. Velitel roty npor. BAŘINA. Chodili jsme do stráže na Kahov a Zdenice. Ten rok jsem byl svobodník a po půlroce povýšen na desatnika. Se mnou tam byli des. Čápek, Findeis a Krym. Později jsem byl převelen do Českých Budějovic jako velitel stráže.Pokud někdo pamatujete, ozvěte se mi. Jiří Toman vdr
VU4425
Štefan Chobot | email | 15.7.2023 09:38 | id 173410 | nahlásit
Pozdravujem všetkých preživších čo slúžili vojenskú základňu službu rok 1972-74 (štvrtá motostrelecká rota)
Môžete ma kontaktovať
mob. 0905 64 64 68


Přidáváte nový komentář
plus okno minus
... lze napsat ještěznaků


   


  • hvězdičkou * jsou označena povinná pole
  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nebudou použity
  • WWW adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky

VÚ 4425 - Prachatice

Okres: Prachatice

Kasárna se nacházela v severní části Prachatic a sídlil zde 62. motostřelecký pluk s čestným názvem "Domácího odboje".

Historie útvaru v Prachaticích se začala psát ve druhé půlce roku 1955, kdy sem byl útvar redislokován z Jihlavy a Dačic. Samotná historie jednotky však spadá až do roku 1920, kdy pod různými názvy a čísel útvarů působil v jiných částech republiky (Benešov, Pelhřimov, Tábor, Pacov).
Útvar byl bez náhrady zrušen 31.12.1993.

A2023-01-05 13:23:51 U2023-01-05 13:37:09 TG544