Různé

« Zpět | Jdi na seznam | Obnovit | Vaše komentáře (9)

(pro změnu obrázku můžete použít CTRL + šipky ↔ numerické klávesnice)
1 foto (J.Rolinc) z celkových 20

Foto 1
Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5 Foto 6 Foto 7 Foto 8 Foto 9 Foto 10 Foto 11 Foto 12 Foto 13 Foto 14 Foto 15 Foto 16 Foto 17 Foto 18 Foto 19 Foto 20

Autor: J.Rolinc | Pořízeno: 2021 | Foto: 20 fotekVaše komentáře...
Přidat nový komentář...
Narozeniny mjr. PS..v.v.Jindricha Rolince.
Josef Šťastný. (mladší). AŠ). | 8.2.2022 23:03 | id 162458 | nahlásit
Velitely roty P.S. Krabonoš a České Velenice. Přeji vám spokojené a hlavně ve zdravý prožití vašich zakulacených narozenin. Prosím pozdravujte vaší milou paní. S pozdravem syn nedávno zesnulého P.S. veterána. Josef Šťastný (ml.)s rodinou.
Veteráni z Krabonose
Matyáš Zubr 61/63 řidič. | 29.1.2022 13:44 | id 162080 | nahlásit
Milý Honzo jsem rád že jsi se ozval.Jestly máš nějaký fotky tak je pošli na vojensko.cz.! .A snaž se dorazíit v září 2222 na sraz u pomníčku Adama. Už nás těch pamětníků opravdu ubývá.A tahle infekce co je teď ve vzduchu to ještě víc komplikuje. Nikdo nic moc nepíše a i ty co ježděj na sraz maji vždycky velký řeči a pak se celý rok neozvou? Na sraz je jen jedna ozva a to navíc od Peesaky že Slovenska. Proč se nikdo už nepodeli o vzpomínky nebo nepošle fotky? Za chvíli spousta z nás už tu šanci mít už třeba ani nebude.Nebo se začne téma na které už nikdo neodpoví.Take by bylo hezké kdyby ten kdo vlastní kroniku roty si dal si s tím práci a ofotil ji a zadal to pro ostatní veterány.Ja to chtěl osobně udělat před pár lety, ale bylo mně řečeno že není v archivu M.V. ale někde v soukromých rukou ? Můj názor je že je to od někoho hodně nespravedlivé protože by to mělo být jako majetek veteránů roty a ne jednotlivce.Jemu a jeho rodině to určitě lásku a zdravý nepřinese a jednou to jeho vnoučata hodí do popelavou nebo střelí za stovku na bazaru.Jako věci po nás všech.Tak doufám že se v něm jednou pohne svědomí? Matyáš.
 
Re: Veteráni z Krabonose.
Pepa (Pipák). | 31.1.2022 18:10 | id 162175 | nahlásit
Kronika byla vždy u velitele nebo politruka roty. Tak je zkuste kontaktovat. Velitel by měl žít v bytovce u roty v Č.V a politruk stále v domě u Halamske křižovatky. Oba jsou na srazech velmi vstřícní a tak vam určitě pomůžou. Pochybuji že při rušení roty když se měly kroniky zaslat do archívu tak že by si nějaký voják dovolil si ji vzít domů ? Byl to přece majetek státu .Ta by měla být dostupná všem a ne jen jednotlivcum. Byl to ale holt za Havla po tom převratu bordel. Poslední šance by byla rodina staršiny v Nové Vsi u roty.? Takže kdo víte kdo ji má ?,tak se to nebojte tady napsat. S díky Pepa.
 
Smutná zpráva.
Matyáš Zubr(ml.) Liberec. | 2.3.2022 17:51 | id 162993 | nahlásit
V neděli večer zemřel náhle můj otec Matyáš Zubr(st.). Pohranicnik roty Krabonos v 60' letech. Můj taťka byl ve funkci psovoda a dotáhl to až na desátníka a vzorného psovoda,pohraničníka a velitele hlídky. Naše rodina byla na něj vždy moc a moc hrdá. Mrzelo ho ale že kdo má tu kroniku roty nikdy neuveřejnil nějaké foto nebo nějaké info k jeho službě u P.S. Jeho bývalí kamarádi veteráni P.S. prosím věnujte mu tichou vzpomínku a v této smutné době za něj zapalte svíčku."Měl rád ty z medu protože byl vášnivý včelař"... Děkujeme. M.Z. a rodina.
Sraz2022.
Palko 82/84 vodic . | 5.12.2021 06:29 | id 160231 | nahlásit
Bolo to absolutně super! Palko Martiska. NEPROJDOU !!!


Přidáváte nový komentář
plus okno minus
... lze napsat ještěznaků
Ochrana proti spamu. Napište číslo stodvacet:


   


  • hvězdičkou * jsou označena povinná pole
  • maximální délka textu komentáře je 2000 znaků
  • odřádkování textu komentáře (ENTER) zůstane zachováno
  • HTML tagy nebudou použity
  • WWW adresy budou automaticky převedeny na odkazy
  • reagovat lze pouze do 5 úrovně
  • vyhrazujeme si právo smazat nevhodné příspěvky

Setkání u pomníku A. Ruso 2021

Důstojné připomenutí 7O-ti let od zastřelení voj. Adama RUSO, který položil život při ochraně hranic Československé republiky. Dne 30.9.1951 při výkonu služby asi 1OO m od HM v/55 byl zákeřně zastřelen při zásahu proti agentům cizích rozvědek. Veteráni PS, členové KČP a vlastenci, nikdy nezapomenou na hrdinský čin tohoto mladého vlastence.
Jen připomínám, že pohraničníci jednotka Krabonoš v roce 1965 postavili pomník v lese nedaleko pohraniční jednotky, pravidelně uctívali památku jak pohraničníci, tak pionýři MSH, PPS a vlastenci téměř z celé vlasti.
Nikoho nenapadlo, že by pomník někomu mohl vadit. Na základě neuvěřitelných útoků na pohraničníky a PS došlo v posledních letech ke čtyřem totálně zničujícím útokům na pomník. Vždy jsme jej obnovili a stále se u pomníku scházíme. Dne 2.října 2021 za účasti více jak 70-ti vlastenců z celé České a Slovenské republiky jsme se poklonili památce padlého pohraničníka. Při zahájení zazněly státní hymny obou zemí. Hosté položili věnce a květiny k pomníku. Organizátoři přivítali při této přiležitosti předsedu NR KČP Jaroslava Hudce, předsedkyni JKV KSČM přítelkyni Nohavovou, přítele Petráska z Nové Bystřice, kamarády ze Slovenka a veterány PS téměř ze všech koutů České republiky.
V úvodní projevem vystoupil bývalý VR z jednotky Krabonoš mjr.v.v JUDr. Josef Spáčil, popsal tragickou událost, která se stala před 7O-ti lety. Zastřelený voj.Adam Ruso si zaslouží úctu a trvalou vzpomínku - to zaznělo i ve vystoupení Jaroslava Hudce a přítelkyně Nohavové.
Přítel Nekvapil, který se trvale zúčastňuje v pohraničnickém stejnokroji se zástavou PS, při této vzpomínkové akce dekoroval prapor PS MSH voj. Adama Ruso stuhou, připomínající 7O-té výročí přijetí zákona na OSH ČSR a předal Řád Lipového Kříže mjr.v.v. Jindřichu Rolincovi, který sloužil na hranicích třicet let a je dlouholetým členem KČP, zakladatelem Pionýrské skupiny voj. Adama RUSO. která
před 45 lety byla dekorována praporem PS, který dětem věnovaly Velkovýkrmny Třeboň a staly se patronem PS MSH.
Přítel Ladislav Nekvapil je významnou osobností KČP, kdy jeho zásluhou byl nalezen a obnoven hrob voj. Adama RUSO v obci Plešivec na Slovensku. Jeho obětavost a cílevědomost, kterou věnuje trvalému odkazu PS a KČP, je příkladná.
Při této příležitosti mi dovolte abych vyslovil obdiv nad jeho činností a obětavostí. Moc Ti děkujeme.
Dále z rukou předsedy NR KČP Jaroslava HUDCE převzali JUDr. Spáčil, JUDr.Hasík, Rolinc a Vaněk, medaili I. stupně KČP. Setkání bylo ukončeno minutou ticha za zastřeleného pohraničníka a všechny pohraničníky, kteří již nejsou mezi námi.
Přátelé moc děkuji za organizátory vzpomínky za vaši velké účasti je to pro nás ocenění a závazkem pro další propagaci PS a setkání na tomto pietním místě.
Těšíme se příští rok 2022. Sloužíme své milované vlasti.
Za veterány PS z jednotky Krabonoš a organizátory setkání mjr.v.v, Jindřich Rolinc

A2021-11-16 11:39:03 TG66